Natchnienie, poryw, temperament

Powyżej pełna seksualnej ekspresji burleska. Na tej scenie nie ma miejsca na wstyd! "Venus In Furs" zwraca wyjątkową uwagę na ekspresję i kobiecą zmysłowość, która rozpala zmysły. Kreatywność i autoekspresja  są w tej sztuce nieodłączne. Zobrazowałam scenę, która jest ujściem dla erotycznego ja.

Wyraźny ruch pędzla na obrazie i grubo położna farba podkreśla impresyjny charakter i energię bijącą z tego magicznego wyzwolonego świata.. Na płótnie dominują  akcenty intensywnej czerwieni oraz impresyjne, wrażeniowe światło, namalowane krótkimi szybkimi ruchami, podkreślając spontaniczny i niejednoznaczny charakter tańca.

DSC_0575JPG
 
Mimo tendencji tej sztuki do podkreślania seksualności kobiet, mężczyźni nie zawsze potrafią się odnaleźć jako widzowie. Burleska bawi się stereotypami, odnajduje też kobiecość we wcielaniu się w role, jest zmienna jak kobieta.

Trzeci z kolei obraz „Blue velvet” przedstawia tancerkę burleski w odrealniających odcieniach intensywnych kobaltów. Niczym "ucięte" kadry Edgar’a Degas również wybrałam skadrowaną kompozycje, która podkreśla tę pełną pasji i energii scenę. Na pierwszy plan wysuwa się tancerka - jej temperament, zmysłowość, wyszukany strój. Chcąc uniknąć narracyjności, w tle szybkimi ruchami pędzla zaznaczona jest orkiestra. Sceniczne światło, muzyka, ruch, reflektory zaburzające cały porządek światłocienia tworzą ten fascynujący świat.

fulljpg

Blue Velvet, olej na płótnie, 140x90cm, 2021