Kamila Ossowska - Urodzona w 1990r. w Chojnicach. Absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Naukę malarstwa i rysunku kontynuowała w pracowni prof. Andrzeja Sadowskiego.

Sposobem wypowiedzi w jej twórczości jest rysunek oraz malarstwo. Artystka porusza się w technikach olejnych oraz rysunkowych.

Twórczość oscyluje wokół sztuki figuratywnej, wyszczególniając postać kobiecą, nierzadko zabarwiona erotyzmem, emanuje kobiecą zmysłowością i świadomie wymierzoną prowokacją. Jej prace to inspiracja przede wszystkim egzystencjalną samotnością, obsesjami, duchowym dyskomfortem - w połączeniu z erotycznym aspektem powstają fascynujące, nieobojętne dzieła. Budowanie obrazu za pomocą światła oraz wrażliwe traktowanie sytuacji tworzy swoisty charakter i spaja jej dorobek stylistycznie.

Fascynacja ciałem wykracza jednak poza to, co kojarzy się z dekoracyjnym pojęciem aktu i sensualności w sztuce. W wyszukanych, wzmacniających oddziaływanie ekstatycznych pozach, artystka szuka ukrytych, nieukojonych, burzliwych stron kobiecego wnętrza, która jest jej częścią. Nagość stanowi jedynie naturalny bezinteresowny stan, piękno widzialnego świata. Widocznie rozwarstwiona i niedopowiedziana rozmyta forma aktów, otwiera nieograniczone pole do indywidualnych interpretacji i smakowania tej sztuki na swój własny, często intymny sposób.


Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

 

Wystawy


- „Mistrz i uczniowie" wystawa w Galerii PENTAGON, wernisaż - 7 listopada 2013

- “w czerni I bieli” wernisaż i wystawa BE-ART exclusive, wernisaż – 16 grudnia 2014

- „Derby 2016” wernisaż i wystawa w Centrum Kultury w Ciężkowicach, wernisaż - 1 października 2016

- wystawa zbiorowa - Centrum Kultury "Zgoda" w Świętochłowicach, wernisaż -12 grudnia 2016

- zbiorowa wystawa sztuki erotycznej - "Bohema Nowa Sztuka" Dom Aukcyjny i Galeria w Warszawie, wernisaż - 16 października 2017

- wystawa zbiorowa - studio "Art & Passion" w Warszawie, wernisaż - 17 października 2017

- wystawa zbiorowa – teatr Korez w Katowicach, wernisaż - 4 sierpnia 2018

- zbiorowa wystawa przedaukcyjna - galeria NEXT w Bydgoszczy , wernisaż - 29.11.2018

- showroom przedaukcyjny - galeria Xanadu w Warszawie, 15-16 czerwca 2019